دیدار جمع كثیری از اقشار نمونه بسیج سراسر كشور با رهبر انقلاب ... اخبار ,   

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز در اجتماع با شكوه هزاران نفر از اقشار نمونه ی بسیج سراسر كشور، بسیج را رهروِ پرافتخار مكتب عاشورا، یادگار ماندگار و الهام‌بخش ملت ایران در تاریخ، و حركتی از دل مردم و برای مردم خواندند و با اشاره به عصبانیت زورگویان جهان از قدرت الگوسازی نظام اسلامی خاطرنشان كردند: امروز شعارهای مردم مصر و تونس در نیویورك و كالیفرنیا تكرار می‌شود و مردم مصر و تونس نیز به صراحت، حزب الله، حماس و جهاد را الگوی خود می‌خوانند و همه می‌دانند كه این گروه‌ها نیز، درس استقامت و شكستن بت‌های استكبار را از معلم اول عصر جدید بشر، یعنی امام بسیجی ملت ایران و ملت صبور و مقتدرش فرا گرفته‌اند.
فرمانده كل قوا در این مراسم كه در محل سازمان بسیج مستضعفان برگزار شد با اشاره به تناسب هویت و حقیقت بسیج با هویت محرم و عاشورا افزودند: اباعبدالله الحسین (ع) و یارانش، با همه وجود و در اوج فداكاری و ایثار، برای اعلای كلمه حق و نجات خلق به میدان آمدند و در تاریخ بذر معرفت، بصیرت، اخلاص و موقع شناسی پاشیدند و این حقایق، زمینه‌ساز شكل‌گیری جریان فزاینده‌ای شد كه از ظهر عاشورا تا امروز و تا همیشه تاریخ بشر، رو به گسترش بوده است.

رهبر انقلاب اسلامی، بسیج را، حركتی برآمده از روح و حقیقت مكتب عاشورا برشمردند و خاطرنشان كردند: بسیج، حركتی مردمی است كه با حضور همه قشرها، از دل ملت و برای ملت تشكیل شده و در همه عرصه‌های دفاع، علم، هنر، سازندگی، سیاست، فرهنگ، یاری مستضعفان، تولید، فناوری، ورزش، درخشش‌های بین‌المللی و در هر كار خیر، حضوری پربركت داشته است.
رهبر انقلاب اسلامی، بسیج را یك مجموعه حزب الله واقعی نامیدند و در تبیین فرهنگ و تفكر بسیج خاطرنشان كردند: بسیج سیاسی است اما سیاست‌زده، سیاسی‌كار و جناحی نیست. بسیج مجاهد است اما بی‌انضباط و افراطی نیست، عمیقاً متدین و متعبد است اما متحجر و خرافی نیست، بابصیرت است اما ازخودراضی نیست، اهل جذب حداكثری است اما غیور است و درباره اصول تسامح نمی‌كند، طرفدار علم است اما علم‌زده نیست، اخلاق اسلامی دارد اما این اخلاقش ریاكاری نیست، در آباد كردن دنیا فعال است اما خود اهل دنیا نیست.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرهنگ بسیجی را مجموعه‌ای از معرفت‌ها، روش‌ها و منش‌هایی خواندند كه می‌تواند مجموعه‌های عظیمی را در دل ملت‌ها بوجود آورد و تضمین‌كننده حركت مستقیم آنها باشد.
ایشان تأكید كردند: بسیج تفكری است كه در خارج عینیت یافته و بواسطه فرهنگ و خصوصیاتش، می تواند تعیین‌كننده سرنوشت ایران و فراتر از ایران باشد.
رهبر انقلاب با اشاره به موج رو به گسترش بیداری و خیزش ملت‌های منطقه، استقامت و شكستن اسطوره‌های دروغین را درس بزرگ امام و ملت بسیجی ایران به ملت‌های جهان خواندند و با یادآوری شعارهای مشابهی كه در شهرهای مختلف امریكا و كشورهای منطقه شنیده می شود افزودند: این حقایق، نشان می‌دهد كه تفكر و فرهنگ ملت ایران، عینیت‌یافته و الگوساز شده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تجلیل از حركت‌های اسلامی رو به گسترش ملت‌های منطقه افزودند: كسانی كه با حقیقت الهام بخش انقلاب اسلامی آشنا بودند، سی سال در انتظار این خیزش پربركت بسر می‌بردند و مستكبران عالم نیز سی سال از تصور بروز خیزش‌های الهام گرفته از انقلاب اسلامی بر خود می‌لرزیدند و در وحشت بسر می بردند اما اكنون جمهوری اسلامی به كانون اصلی حركت بیداری ملت‌ها تبدیل شده و همین واقعیت، دشمنان را خشمگین كرده است.
رهبر انقلاب مرعوب كردن ملت‌ها و سران كشورها را روش اصلی قدرت‌طلبان جهانی خواندند و در تبیین بیشتر علت عصبانیت مستكبران از جمهوری اسلامی افزودند: ملت ایران پرده رعب و وحشت از مستكبران را كنار زد و به ملت‌ها نشان داد كه هیمنه زورگویان جهانی، صوری و ظاهری است و می توان آنها را درهم شكست، به همین علت قدرت‌های ستم‌پیشه جهان از دست نظام اسلامی، عصبانی و خشمگینند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با رد تهمت‌های دستگاه سیاسی تبلیغات غرب مبنی بر دخالت ایران در راه اندازی خیزش ملت‌ها افزودند: جمهوری اسلامی نیازی به این كارها ندارد چرا كه بقا، ایستادگی و صداقت نظام اسلامی، به خودی خود الهام‌بخش و هدایتگر ملت‌هاست.
ایشان، تلاش قدرت‌های غربی را برای سركوب و منحرف كردن حركت اسلامی ملت‌های منطقه، تلاشی ناكام دانستند و تأكید كردند: جریان آگاهی و بیداری اسلامی كه فعلاً در منطقه عربی شكل گرفته، دنیا را تحت تأثیر قرار داده و حركت‌هایی كه در امریكا و اروپا دیده می‌شود نشان‌دهنده تغییرات عظیمی است كه دنیا در آینده شاهد آن خواهد بود.
رهبر انقلاب تأكید كردند: حركت‌های اسلامی ملت‌ها بدون شك ماندگار و پیش‌رونده است و با بیداری پی در پی ملت‌ها، دست‌نشاندگان استكبار یكی پس از دیگری از عرصه خارج می‌شوند و شوكت و اقتدار اسلام روز به روز بیشتر خواهد شد.
حركت رو به پیشرفت ملت ایران در 32 سال اخیر و پیروزی ملت بر چالش‌های گوناگون دشمنان، نكته ای بود كه رهبر انقلاب با استناد به آن تأكید كردند: ملت ایران با همین فرهنگ و آموزه‌ها، بسیاری از ناممكن‌ها را ممكن كرده و با استمرار همین روحیه، پیروزی قطعی را نصیب خود خواهد كرد.
ایشان با اشاره به تلاش تازه دشمنان برای ایجاد چالش در مقابل ملت ایران افزودند: ملت ما با تكیه بر ایمان و استقامت و هوشیاری، به غلبه بر تهدید و تحریم و اینگونه مسائل عادت كرده است و پروردگار به فضل خویش، پیروزی چنین ملتی و در نهایت پیروزی امت اسلامی و اسلام عزیز را مقدر كرده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به لزوم آمادگی مردم و مسئولان در قضایای گوناگون افزودند: مسئولان قدر این ملت را بدانند و قوای سه‌گانه به بهترین وجه به وظایف خود عمل كنند.
این مراسم با ورود رهبر معظم انقلاب اسلامی به میدان و نواختن سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.
سپس حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با حضور در یادمان شهدا و قرائت فاتحه، علو درجات شهدای عزت و سرافرازی ایران اسلامی را مسئلت كردند.
سان از نیروهای حاضر در میدان، قسمت دیگر برنامه حضور رهبر انقلاب در جمع واحدهای نمونه بسیج اقشار بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین جانبازان و ایثارگران عرصه دفاع و جهاد ایران اسلامی را مورد تفقد قرار دادند.
در این مراسم سردار سرلشگر جعفری فرمانده كل سپاه پاسداران با اشاره به برنامه تحول كمی و كیفی بسیج گفت: تغییر رویكرد بسیج به دفاع همه‌جانبه، تشكیل قرارگاه‌های جدید با هدف مقابله با جنگ نرم، تربیت و توانمندسازی همه اقشار بسیج، ایجاد شبكه‌های اجتماعی مدافعان انقلاب از جمله اقدامات انجام گرفته است.
سرلشكر جعفری افزود: محرومیت‌زدایی با توسعه فعالیت‌های سازندگی بسیج و نیز حضور فعال در جهاد علمی از دیگر راهبردهای بسیج تعریف شده است.
سردار نقدی فرمانده سازمان بسیج مستضعفان هم در گزارشی گفت: تقویت بنیه معنوی، زنده نگه داشتن روحیه دفاع و ایثار با استفاده از برنامه های فرهنگی نظیر كاروان‌های راهیان نور، تمركز بر جهاد علمی و اقتصادی و راه اندازی نظام تربیتی با تعالی معرفت بصیرت و اخلاق بسیجیان از برنامه این سازمان بوده است.
در این مراسم همچنین از بسیجیان نمونه در بخش‌های مختلف دانشگاهی، فرهنگی، دانش‌آموزی و ورزشی تقدیر شد و نمایش میدانی هم با الهام از كارنامه سی ساله بسیج در عرصه های مختلف به شكل زیبایی به اجرا درآمد.

|+| نوشته شده توسط امین ادریسی در یکشنبه 6 آذر 1390 و ساعت 02:27 ب.ظ | نظر شما () داغ کن - کلوب دات کام
ویرایش شده در - ساعت -

نوشته های پیشین  
+ كتاب «زن و بازیابی هویت حقیقی» منتشر شد
+ عیادت رهبر انقلاب از آیت‌الله مظاهری
+ دیدار مردم قم با رهبر انقلاب در سالروز قیام 19 دی
+ نامه مرحوم حاج بخشی به رهبر انقلاب
+ رهبر انقلاب :خانواده نقطه ضعف غرب است
+ پیام تسلیت در پی درگذشت حاج ذبیح‌الله بخشی
+ برگزاری سومین نشست اندیشه‌های راهبردی با موضوع «زن و خانواده»
+ لحظه‌شناسی و لحظه‌نشناسی
+ تصور مدیریت‌ تحولات‌ اخیر توسط‌ آمریکا توهم‌ محض است
+ حماسه «9 دی» در کلام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
+ تحقق پیش‌بینی هوشمندانه امام خامنه ای برای سرنوشت امریكا در عراق + صوت
+ با حضور مردم، اراده‌ی رهبری محقق می‌شود
+ هویت انقلاب‌های نهضت بیداری اسلامی
+ تجربه‌ی موفق یك طرح دانشجویی
+ پیام تسلیت به حضرت آیت‌الله جوادی آملی در پی درگذشت همشیره ایشان
+ مستند دیوارهای یخی
+ دیدار دست اندركاران حج با رهبر انقلاب
+ نتوانستند به رهبر انقلاب تحمیل مصلحت كنند
+ تشکر آیت‌الله یزدی از رهبر معظم انقلاب
+ انتشار کتابی که رهبری برآن تأکیدداشتند
+ مصاحبه خواندنی از ایت الله مهدوی کنی درباره امام خامنه ای
+ فقه حكومتی در مبارزه حاصل می‌شود
+ دیدار اعضای ستاد بزرگداشت حماسه 9 دی با رهبر انقلاب
+ چهار گام برای پویایی فقه حكومتی
+ عیادت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از آیت‌الله یزدی
+ پیام تسلیت در پی درگذشت حجت‌الاسلام هاشمیان امام جمعه رفسنجان
+ صوت:شخصیت امام‌حسین(ع) از زبان رهبرانقلاب
+ نمودار | درس‌ها و عبرت‌های عاشورا ازنگاه رهبر انقلاب
+ برخی حساب‌شده سخنان رهبری را تحریف كردند
+ كتاب «72 سخن عاشورایی» منتشر شد
صفحات :